Doporučujeme

Pojištění proti rakovině prsu

Rakovina prsu je nejčastější ženskou rakovinou, s prokázanou dědičností a rodinným výskytem.

Představuje vždy závažné zdravotní riziko a, také díky náročnosti léčby, dlouhodobé pracovní neschopnosti obvykle i nezanedbatelnou změnu ekonomických poměrů.

Proti rakovině samotné se pojistit nejde, proti ekonomickým důsledkům však ano! Chraňte se!

Více informací naleznete zde.


Nevíte, jakou nejvhodnější antikoncepci?

Najdete zde: www.antikoncepce.cz


Padají Vám vlasy?

Vyzkoušejte Reneval, nebo Revalid! Reneval vhodný i pro těhotné…

http://www.renevalneo.cz/

http://www.revalid.cz/


Vyšetření poruch krevní srážlivosti – thrombofilie

Toto vyšetření doporučujeme především u žen s hormonální antikoncepcí a těhotných.

Thrombofilie je vrozená nebo získaná porucha způsobující zvýšené riziko tvorby krevní sraženiny.

U vrozené formy onemocnění je prokázaná dědičnost, takže při podrobnějším zkoumání výskytu projevů trombofilie – žilních trombóz či plicní embolie se zjistí jejich hojný výskyt u příbuzných. Vrozenou trombofilií má v České republice asi 4000 obyvatel, můžeme ji prokázat u více než 70% osob s žilní trombózou.

Existuje celá řada vrozených rizikových faktorů pro vznik tepenné i žilní trombózy. Vždy je nezbytné, aby působilo více rizikových faktorů současně. V žilním systému je tvorba krevní sraženiny u disponovaných jedinců vyvolána některým ze spouštěcích podnětů, jakými je operace, dlouhodobá imobilita, gravidita a šestinedělí, užívání hormonální antikoncepce, dehydratace nebo nádorové bujení. Dalšími obecnými rizikovými faktory jsou věk nad 45 let, poranění, obezita a křečové žíly. Pro vznik tepenné trombózy navíc rizikově působí kouření, vysoký krevní tlak a vysoká hladina krevních tuků a cholesterolu.

Zvýšenou krevní srážlivost mohou podporovat i látky a buňky přítomné v krvi, jež se přímo na krevním srážení nepodílí, jako tuky, bílkovina homocystein, červené a bílé krvinky. Současně je známo dvakrát vyšší riziko vzniku žilní trombózy u osob s krevní skupinou A, B či AB oproti krevní skupině 0.

Více na: http://www.spektrumzdravi.cz/academy/trombofiliehttp://www.spektrumzdravi.cz/academy/trombofilie.

K vyšetření zasílá vždy Váš ošetřující lékař, nutné objednání na telefonu recepce hematologické ambulance: 326 743 415, mezi 9-14 hod.

Toto vyšetření, provedené na žádost pacientky, není hrazeno ze zdravotního pojištění, pojišťovna ZPŠ-209 přispívá na toto vyšetření z fondu na podporu moderních vyšetřovacích metod do výše 1500 Kč.

 

Info hematol.oddělení 1 Info hematol.oddělení 2 Ceník vyšetření